امروزه تردمیل جزء وسائل ورزشی هوازی و محبوب است. این دستگاه در مدل ها و طرح های مختلف با امکانات گوناگون یکی از در دسترس ترین گزینه ها برای لاغری و تناسب اندام است. شما می توانید براحتی از این وسیله در محیط باشگاه برای گرم کردن بدن خود استفاده کنید. همچنین می توانید با خرید  تردمیل برای منزل در هزینه ها صرفه جویی کنید و همه اعضا خانواده را به ورزش تشویق کنید.

درست است که این وسیله برای لاغری و تناسب اندام بسیار مفید است، اما در استفاده از آن باید نکاتی را رعایت کنید که در مقاله های پیشین گفته شده بود. همچنین بسیاری از افراد مجاز به استفاده از این وسیله نیستند. ما در این مقاله سعی داریم تا این افراد را به شما معرفی کنیم.

چه کسانی نباید از تردمیل استفاده کنند؟

تردمیل نیز همانند هر وسیله ورزشی دیگری مزایا و معایبی دارد. بسیاری از افراد این نکته را مد نظر قرار نمی دهند که این وسیله راه رفتن عادی را شبیه سازی می کند. این دستگاه دستگیره هایی در اطراف و روبرو خود دارد که فرد در هنگام راه رفتن از آن استفاده می کند و سرعت خود را با آن تنظیم می کند. اما باید بدانیم که مانند راه رفتن در فضای آزاد ما باید دستانمان را رها کنیم و به موازات بدن خود قرار دهیم.

ورزش کردن با این وسیله بسیار لذت بخش است و به سادگی می توان با رعایت این نکات از بروز آسیب در بدن جلوگیری کرد. افراد زیر نمی توانند از این وسیله استفاده کنند.

کسانی که زانو درد دارند

از هر وسیله باید به صورت درست استفاده کرد و اگر ما در در استفاده از هر وسیله نکات مورد نظر را رعایت نکنیم به بدنمان آسیب می زنیم. اگر ما نکات اصولی در استفاده از دستگاه را رعایت کنیم، این دستگاه برای ما فواید بسیاری خواهد داشت.

از جمله کسانی که نمی توانند از تردمیل استفاده کنند افراد مبتلا به زانو درد هستند. هنگامی که شما از این دستگاه ورزشی استفاده می کنید ممکن است دچار هیجان شده باشید و سرعت خود را افزایش دهید یا بخواهید از شیب بیشتر استفاده کنید. تمامی این موارد به زانو شما آسیب می زند واگر مبتلا به دردهستید، شدت آن را بیشتر می کند.

اگر شما می خواهید هنگامی که از این وسیله ورزشی استفاده می کنید دچار زانو درد نشوید، بهتر است مدت زمان ورزش خود را به کمتر از 20 دقیقه کاهش دهید و ازسرعت های پایین استفاده کنید.

سالمندان

سالمندان عزیز و محترم جزء آن دسته از افرادی هستند که نباید از تردمیل استفاده کنند. به خاطر کهولت سن حفظ تعادل در این افراد بسیار کم است و امکان آسیب دیدن و صدمه به آنها وجود دارد. البته بهتر است سالمندان با پزشک خود مشورت کنند. هنگامی که پزشک مجوز استفاده از این وسیله را بدهد، سالمندان می تونند با سرعت کم و بدون شیب روی آن راه بروند.

این افراد نباید از تردمیل استفاده کنند

  • کسانی که مبتلا به آرتروز هستند، ساییدگی غضروفی یا ستون فقرات دارند.
  • افرادی که چاق هستند و اضافه وزن بالا دارند و به اصطلاح می توان گفت شاخص توده بدنی آنها بالاتر از 30 است.
  • کسانی که منیسک آنها بر اثر حوادث پاره شده است و یا حتی سابقه جراحی روی آن به خصوص منیسک خارجی زانو دارند.
  • افرادی که دچار آسیب دیدگی و پارگی درمان نشده در رباط صلیبی زانو هستند، نباید از تردمیل استفاده کنند.
  • افرادی که سابقه جراحی برای دیسک کمر دارند و یا تعویض مفصل انجام داده اند نباید به هیچ وجه از این وسیله استفاده کنند.
  • سالمندانی که حفظ تعادل برایشان بسیار سخت است.
  • افرادی که مچ پاهایشان دائم پیچ می خورد.
  • افرادی که دچار عوارضی مانند سرگیجه، افت فشار و قند هستند.

در کل افراد سالمند، خانم های باردار و افرادی که مبتلا به درد زانو هستند، به خصوص کسانی که زانوی پرانتزی دارند و افراد مبتلا به پوکی استخوان نباید از تردمیل استفاده کنند.

تنها گروهی که نمی توانند از این وسیله استفاده کنند، افرادی هستند که مبتلا به مشکلات مفاصل و استخوانی هستند و چون در هنگام دویدن و راه رفتن بر این وسیله به پاها فشار زیادی وارد می شود احساس درد می کنند به خصوص افرادی که مفاصل آنها خشک است، ورم دارد یا درد می کند. خرید تردمیل خانگی را از سایت با قیمت ارزان انجام دهید. 

تردمیل به عنوان یک وسیله ورزشی کارا به جزدر گروه های گفته شده، برای تمامی افراد مناسب است. حتی بیماران قلبی با رعایت احتیاط می توانند از آن استفاده کنند که در این مورد نظر پزشک بسیار مهم است. این وسیله در افرادی که دچار سکته مغزی شده اند بسیار مناسب است و باعث باز توانی عضلات ضعیف شده آنها می شود.

کلام آخر

امروزه تردمیل به عنوان در دسترس ترین وسیله برای تناسب اندام در همه فروشگاه ها و مراکز ورزشی عرضه می شود. این وسیله در کنار مزایای آن معایبی نیز دارد که استفاده آن را برای همگان محدود می کند. ما در این مقاله این گروه از افراد را برای شما توضیح داده ایم تا با احتیاط بیشتری عمل کنید.

فروشگاه هایپرجیم

نمایشگاه و فروشگاه : 02166006000 - 02166005000 - 02166055079 

تماس با کارشناسان : عبدالحسینی  09122648409 حاجیلویی  09122108002

آدرس :  تهران خیابان آزادی به سمت انقلاب روبروی مترو شادمان ساختمان 133 طبقه ی چهارم واحد 6- دفتر مرکزی هایپرجیم 

ایمیل :
مبلغ : تماس بگیرید
وب سایت :
آدرس :
به این آگهی امتیاز بدهید :
10 / 10
از 1 کاربر

تماس با آگهی دهنده

شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

مشخصات آگهی

اضافه به علاقه مندی ها
تعداد بازدید : 419
نمایش همه
علاقه مندی ها ()